X

‘Ai më pa dhe uli kokën’/ Ngatërroi Ylli Bakën me Sinan Hoxhën, historia e sikletshme në Greqi, këngëtari tregon si ‘fansi’ mori familjen dhe u largua nga koncerti


Këngëtari i njohur Ylli Baka ka qenë i ftuar në emisionin “Ora Verore në RTV Ora”, ku edhe ka treguar histori nga koncertet e tij.

Baka ka treguar se në një koncert e kanë ngatërruar me këngëtarin tjetër të muzikës popullore, Sinan Hoxha.

PJESË NGA INTERVISTA:

Shiko minutën e 15

Albana Çaushaj: Ka ndodhur ndonjëherë që të të ngatërrojnë me ndonjë tjetër kur shkon në aktivetet e tua?

Ylli Baka: Po, më kanë ngatërruar me Sinanin dhe Sinanin me mua. Ka qenë një histori e vjetër në një ishull grek edhe na priste një makinë e verdhë me ca çuna që organizonin festën, e njëri nga ata më kapi e më thotë o Sinan ça bën, mirë. I thotë Sinanit, t’i Ylli rri pak mbrapa”. E më pas më thotë ke shkëlqyer me këngën Rina Rina. Nejse kur filluam të këndonim, më thirrën në skenë Ylli Baka, ai më pa uli kokën, mori familjen dhe u largua nga lokali.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Probiotikët, ku t’i gjeni nëse nuk konsumoni dot bulmet

Intoleranca ndaj laktozës ndodh si pasojë e paaftësisë së stomakut për të tretur sheqernat e qumështit dhe të produkteve të...

Close