X

Policia shqiptare ndalon veteranin e UÇK-së për llogari të Serbisë


Policia e Shqipërisë ka ndaluar veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Murtez Kastratin, nga Lipjani.

Lajmin e bëri të ditur kryetari i Veteranëve të Luftës së UÇK-së Hysni Gucati.

Gucati tha ndalimi i Kastratit është bërë për shkak të një fletarresti nga Interpoli, pasi shteti Serb ka dërguar emrin e tij dhe shumë ish-pjesëtarëve të UÇK-së.

Njoftimi i plotë:

Veterani i UÇK-së Murtez Kastrati nga Lipjani sot është ndaluar nga policia e Shqipërisë pasi që shteti Serb ka dërguar emrin e tij dhe shume ish pjesëtarëve të UÇK-së në Interpol, nga burimet që kemi marrë Serbia këto ditë ka bërë një listë të re me emra të ish pjesëtarëve të UÇK-së,

ju bëjmë apel bashkëluftëtarëve që këto ditë mos të lëvizin dhe të mos dalin në shtetet tjera,

Shteti i Shqipërisë duhet sa me parë ta liroje Murtez Kastratin dhe të mos i marrë parasysh asnjëherë veprimet dhe listat e dërguar në Interpol nga Serbia,

deri sa do të vazhdojnë kështu duke u maltretuar në këtë formë njerëzit që dhanë çdo gjë që ne sot ta kemi shtetin, veteranët ende nuk janë në gjendje të lëvizin të lirë,

Qeveria e Kosovës sa me parë duhet të marrë masa në këtë drejtim dhe të mos kemi më raste të tilla!

/Klan Kosova

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Aksident në Vlorë, motori përplas këmbësorin

Një aksident është shënuar vetëm pak minuta më parë në rrugën transballkanike Vlorë. Motori i një biznesi fast food ka...

Close