X

EMRI/ Adoleshenti shqiptar zhduket pa gjurmë, policia angleze: Nëse e shikoni na kontaktoni


Një adoleshent i zhdukur ka ngjallur shqetësime për policinë, e cila ka nisur kërkimet në Highlands të Britanisë.

Shqiptari Olti Gega u pa për herë të fundit në zonën Camagael të Fort William rreth orës 12 të së shtunës.

17-vjeçari, i cili është shqiptar, përshkruhet si trup mesatar dhe me flokë të zinj.

Adoleshenti ka gjithashtu një nishan në faqen e tij të djathtë.

Olti u pa për herë të fundit i veshur me një kapuç gri, xhinse të zeza, triko të zezë dhe orë të zezë.

Zyrtarët që provojnë zhdukjen thonë se janë ‘të shqetësuar për mirëqenien e tij’ dhe bëjnë apel për informacion.

Rreshteri Michael Bell, i cituar nga mediat lokale, tha:

“Ne po shqetësohemi gjithnjë e më shumë për mirëqenien e Oltit dhe do të nxisja këdo që beson se mund ta ketë parë atë ose që ka ndonjë informacion ta paraqesë sa më shpejtë që të jetë e mundur”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Bum pushuesish nga Maqedonia, Bullgaria dhe Serbia drejt bregdetit shqiptar

Muaji gusht ka nisur si një ogur i mbarë për industrinë e turizmit. Që në ditët e para vihet re...

Close