X

Bum pushuesish nga Maqedonia, Bullgaria dhe Serbia drejt bregdetit shqiptar


Muaji gusht ka nisur si një ogur i mbarë për industrinë e turizmit.

Që në ditët e para vihet re një fluks i shtuar i pushuesve që i drejtohen bregdetit shqiptar.

Vetëm nga pika kufitare e Qafë Thanës përgjatë tre ditëve të fundit raportohet se kanë hyrë 10.805 shtetas.

Vërehet një bum pushuesish nga Maqedonia, Bullgaria dhe Serbia.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Victoria e Australisë rikthen shtetrrethimin për të frenuar koronavirusin, shpall gjendjen e fatkeqësisë

Shteti Victoria i Australisë shpalli gjendjen e fatkeqësisë të dielën dhe vendosi një shtetrrethim gjatë natës për kryeqytetin Melbourne, si...

Close