X

Shkodra 38°C, në zonat malore reshje shiu


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e shtunë moti parashikohet me kthjellime e vranësira në zhvillim, kryesisht në mesditë e pasdite.

Parashikohen reshje shiu, kryesisht përgjatë zonave malore në mesditë e pasdite, lokalisht shtrëngata me rrufe.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e përkohësisht gjatë reshjeve dhe në bregdet gjatë mesditës do të jenë mesatare . Valëzim i forcës në det do të jetë 3 dhe 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 22/38 re diell

Kukës 21/35 re diell shi

Lezhë 22/36 re diell

Dibër 19/32 re diell shi rrufe

Durrës 22/35 re diell

Tiranë 24/36 re diell

Elbasan 22/35 re diell shi

Berat 17/36 re diell

Vlorë 21/32 re diell

Korçë 19/31 re diell shi rrufe

Gjirokastër 18/36 re diell shi

Sarandë 18/34 re diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Aksident në Burrel, makina përplas për vdēkje këmbësorin

Një aksident me pasojë vdēkjen e një personi ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Burrel. Një makinë e cila drejtohej...

Close