X

Konfirmohen 15 raste të reja me koronavirus në Durrës/ Shumica kontakte të të prekurve


Janë konfirmuar 15 raste të reja me koronavirus në qytetin e Durrësit.

“Panorama” raporton se sipas të dhënave nga testimet, rastet janë të shpërndara në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar, duke shënuar kështu zgjerim të përhapjes në territor.

Sipas shërbimit epidemiologjik, një pjesë e mirë janë raste kontakti, ndërkohë të tjerët nuk dihet ku janë infektuar.

Kujtojmë se deri një ditë më parë Durrësi numëronte 256 raste aktive dhe në total 20 vīktima për shkak të koronavirusit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Çmenduria në Kosovë! I prekuri me koronavirus ikën nga spitali për të shkuar në dasmë

Një ngjarje krejtësisht absurde, krejtësisht e pazakontë është regjistruar në Kosovë. Teksa pandemia e COVID-19 po merr në mënyrë të...

Close