X

Cristiano Ronaldo i bën vetes dhuratën super luksoze, 10 milion euro


Futbollisti më i suksesshëm në botë, Cristiano Ronaldo, e ka “hak” jetën e tij luksoze, pushimet e gjithçka tjetër të shtrenjtë në jetën e tij.

Të gjithëve na tërheq shpesh vëmendjen në Instagram, shtëpia e Ronaldos, blerjet super të shtrenjta të partneres të tij, Georgina Rodriguez dhe së fundmi ka bërë xhiron e rrjetit dhurata luksoze që futbollisti i ka bërë vetes.

Ronaldo ka shpenzuar 10 milion dollarë për “Bugatti 110”, një ndër makinat më të veçanta në botë.

Sipas mediave të huaja, makina e re kap një shpejtësinë 379 km/h. Shpejtësinë 100 km/h makina e tij e arrin për vetëm 2.4 sekonda.

Nga ky lloj i makinës së fundit të Ronaldos ekzistojnë edhe nëntë të tjera nëpër botë.

Ndër vite futbollisti ka blerë tetë Ferrari, disa Roll Royce, BMW dhe , derisa tani e ka shtuar edhe një jaht super të kushtueshëm.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Finalja e Kupës së Shqipërisë, si ajo e Francës. FSHF kërkesë për ta luajtur me tifozë

Një stadium i boshatisur nuk mund të jetë asnjëherë i bukur, ashtu si edhe loja që prodhohet në fushë dhe...

Close