X

Ndryshimet kushtetuese/ Aleatët e Bashës mblidhen në selinë blu, ja kur zhvillohet takimi


Nderkohe qe Kuvendi i Shqiperise do te votoje sot ndryshimet kushtetuese, e pak pasi Opozita e Bashkuar, doli me apel te forte per PS-se per te mos bere ndryshime te njeanshme te Kushtetutes, aleatet e Bashes mblidhen ne seline blu.

Burime  bejne me dije se takimi i kryedemokratit Basha dhe aleateve te tij do te zhvillohet ne oren 12:30, e pas kesaj, pritet qe kreu i PD-se te dale me nje deklarate per mediat.

Kujtojme se mengjesin e sotem, nje dite pas deshtimit te takimit ne Keshillin Politik, në përpjekjen e fundit për të gjetur konsensusin në ndryshimet kushtetuese që prishin rregullat e garës në zgjedhjet e ardhshme, Opozita e Bashkuar iu drejtua me nje apel Partise Socialiste.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Zëri i Amerikës: Zgjedhjet në Universitetet shqiptare mbahen në kushte të vështira, mes pandemisë dhe debatit

Në Shqipëri më 30 korrik personeli akademik dhe studentët do t’i drejtohen kutive të votimit në 12 universitete publike për...

Close