X

Vdekja e 27-vjeçarit në spitalin Infektiv, ministria jep detajet: I riu ishte asimptomatik nga Covid-19


Pas raportimeve se një 27-vjeçar nga Kavaja ka ndërruar jetë nga koronavirusi, reagoi Ministria e Shëndetësisë.

Ministria e Shëndetësisë sqaron se, referuar shërbimit infektiv, 27 vjeçari ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral.

I riu vuante nga një sëmundje e lindur e gjakut dhe ishte asimptomatik për COVID19.

NJOFTIMI NGA MINISTRIA

Shërbimi Infektiv: I riu ishte asimptomatik nga COVID19

Ministria e Shëndetësisë sqaron se, referuar shërbimit infektiv, një i ri 27 vjeçar nga Kavaja, ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral.

27 vjeçari vuante nga një sëmundje e lindur e gjakut dhe ishte asimptomatik për COVID19.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Ditë e zezë për bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën kirurgut të njohur shqiptar në Kosovë

Një tjetër mjek në Kosovë ka humbur jetën, pas infektimit nga Covid-19. Spitali i Përgjithshëm në Gjakovë ka njoftuar se...

Close