X

“Reflekto or mik sa nuk është vonë”, Elton Deda tjetër reagim pas mbylljes së lokaleve me muzikë: Ta garantoj që kështu nuk …


Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar sot me nje tjeter mesazh, pas vendimit te nje dite me pare, ku me akt normativ, u vendos mbyllja e diskove, lokaleve te nates me muzike dhe ndalimi i muzikes pas ores 20:00, si mase kufizuese ne situaten kritike qe ka marre perhapja e koronavirusit ne vend.

Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Elton Deda kerkon shfuqizimin e atit normativ, qe ai e cileson te cuditshem.
“Reflekto or mik sa nuk eshte vone. Mos jua mbyll shqiptareve te derrmuar ate dritaren e zbehte qe u jep pak kenaqesi”-0 shkruan ai, duke kerkuan akt normativ me shtrengim masash.
Mesazhi i Elton Dedës 

Reflekto or mik sa nuk eshte vone. Mos jua mbyll shqiptareve te derrmuar ate dritaren e zbehte qe u jep pak kenaqesi. Ka plot forma qe mos ti rrenosh muzikantet e bashke me ta gjithe zinxhirin e biznesit. Shfuqizo ate aktin e cuditshem dhe bej nje te ri ku shtrengon masat. Ti do thuash “jemi keq si komb e s’marrim vesh”…por ta garantoj qe keshtu nuk do marrim vesh jo per inat, por sepse po shkojme drejt nje grope te madhe. Sa me shpejt madje. Miqesisht, nje pjese e armates te denigruar prej 5 muajsh.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Basha në Prishtinë: Jam nip Kosove! Gjyshërit e mi u larguan nga spastrimet etnike

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar në ditën e dytë të vizitës në Kosovë me kryekomunarin e Prishtinës Shpend Ahmeti. Basha...

Close