X

Minimum historik në Itali, regjistrohen vetëm tre vīktima gjatë 24 orëve, merr fund makthi në Lombardi

Pas shumë muajsh shifra të frikshme, Italia ka regjistruar sot një minimum historik vīktimash nga koronavirusi. Autoritetet italiane raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm tre viktima.

Ndërsa në Lombardi, që ishte dhe epiqendra e virusit, nuk është shënuar asnjë vīktimë, që nuk kishte ndodhur që nga 22 shkurti.

Të infektuarit gjithashtu kanë shënuar rënie, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 219 raste, nga 249 raste të raportuara një ditë më parë. Të shëruarit për sot janë 143 persona.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME, Uncategorized
Reforma Zgjedhore/ Aleksandër Meksi tregon si mund të shmanget konflikti në jetën politike

Nga Aleksandër Meksi Për gati 25 vite Shqipëria ka zhvilluar zgjedhje si për Kuvendin e Shqipërisë ashtu dhe për qeverisjen...

Close