X

Tërmet në Korçë, ja sa ishte magnituda


Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës.

Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve.

Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qenë 17 kilometra larg qytetit, por banorët raportojnë se lëkundjet kanë qenë të fuqishme dhe janë ndjerë shumë edhe në qytet.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Lajmërimi tērrorizues nëpër rrugët e Prishtinës që po frikëson njerëzit, për mbajtjen e maskës

Një njoftim i shpërndarë në qytetin e Prishtinës, i cili apelon për mbajtjen e maskës, po tērrorizon qytetarët. Sipas mediave...

Close