X

Ilir Meta i kërkon takim Lulzim Bashës. Ja kur do të zhvillohet


Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka kërkuar një takim sot me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Nga të dhënat e para, referuar burimeve nga selia blu mësohet se takimin, Presidenti Ilir Meta e ka kërkuar për në orën 11:00.

Nuk ka ende detaje për qëllimin e këtij takimi dhe as se çfarë do të jetë në qendër të bisedës mes kreut të shtetit dhe kryedemokratit Basha.

Por, një ftesë e tillë për takim vjen ndërkohë që është trazuar situata politike, pas vendimit të Ramës për hapjen e listave dhe për ndryshime kushtetuese për Reformën Zgjedhore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Temperatura deri në 34°C, moti për çdo qytet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë vranësirat...

Close