X

“Turp që dilni pa maska”, shqiptari publikon foton e nënës me koronavirus


Një shqiptar i Kosovës ka postuar fotografinë e nënës së tij e cila është infektuar me koronavirus dhe po trajtohet në Klinikën Infektive të QKUK-së.

Ai shkruan në rrjetet sociale se nëna e tij po përballet me koronavirusin që prej tre javësh.

Ai ka kritikuar qytetarët të cilët nuk po i respektojnë masat, duke thënë se është turp për ata që nuk e mbajnë maskën.

POSTIMI:

Për ata qe hala kane dyshime…kjo foto nuk osht’ n’Itali! Kjo osht nana jeme n’Intenzive!

Tash e tri jave ne sherbim intenkiv! me dale neper qytet pa maske, duhet me t’ardhe turp! Perndryshe, i njoh edhe nja 20-30 njerez qe nuk jon n’kete gjendje, po jon shume keq tu u perballe me Covid!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, LAJME
Eurostat jep të dhënat krahasuese për rajonin: Shqiptarët jetojnë më gjatë, por janë më të varfër dhe po lindin më pak

Eurostat ka publikuar fakte dhe shifra për disa shtete të Ballkanit që janë në negociata për bisedime pranimi dhe anëtarësimi...

Close