X

Shqiptari mbyllet disa ditë në shtëpi pas telefonatës gabim nga policia ku i thoshte se…

Një telefonatë që mori javën e kaluar e ngujoi në shtëpi Ajet Bytyqin. Atij i është thënë nga policia se është i infektuar me COVID-19.

Por, ky banorë i Sllovisë së Lipjanit as nuk ishte testuar e as që kishte kërkuar një shërbim të tillë nga IKSHP-ja, njofton Klan Kosova.

49 vjeçari qëndroi në shtëpi i shqetësuar kur iu tha se është i sëmurë nga virusi vdekjeprurës. Për më tepër të gjithë i largoheshin.

Për fatin e Ajetit, ai doli të mos jetë i infektuar. IKSHP-ja gabimisht e kishte futur emrin e tij në listën e personave me COVID-19 nga Komuna e Lipjanit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Historia e pazakontë në Korçë/ I riu rrezikon burgun për një bombol gazi! Prokurori: Nuk mund të jap shpjegime pasi…

Një histori e çuditshme vjen nga Korça. Kostandin Beqirllari ka një biznes familjar që ka të bëjë me mbledhjen dhe...

Close