X

“Kollë, temperaturë, ethe dhe dhimbje muskujsh”, ISHP: Simptomat e koronavirusit shfaqen 2-14 ditë pas ekspozimit


Instituti i Shëndetit Publik tregon disa nga shenjat e koronavirusit, ndërsa iu bën thirrje qytetarëve të bëjnë kujdes, si dhe të kërkojnë menjëherë ndihmë mjekësore, nëse i shfaqin ato.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Instituti i Shëndetit Publik thekson se disa nga shenjat e Covid-19 janë: kollë, temperaturë, ethe, dhimbje muskujsh, vështirësi në frymëmarrje, dhimbje fyti, humbje të shijes dhe nuhatjes.

Sipas Instituti i Shëndetit Publik, simptomat variojnë nga të lehta deri në forma të rënda, dhe shfaqen 2-14 ditë pas ekspozimit ndaj virusit Covid-19.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
“Turp që dilni pa maska”, shqiptari publikon foton e nënës me koronavirus

Një shqiptar i Kosovës ka postuar fotografinë e nënës së tij e cila është infektuar me koronavirus dhe po trajtohet...

Close