X

‘Goal.com’ publikon 20 kandidatët për ‘Topin e Artë’. Lista

Bashkë me kampionatet, është rikthyer edhe gara për “Topin e Artë”, që po zhvillohet me lojtarët më të mirë në botë.

Lionel Messi është fituesi i fundit i këtij trofeu, teksa në këtë sezon deri tani duket se kandidati kryesor është sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski.

LParaqitjet në Ligën e Kampionëve mund të jenë vendimtare për të fituar pikë në garën për çmimin më të madh individual.

“Goal.com” ka publikuar emrat e 20 kandidatëve për të fituar “Topin e Artë”, ku pas polakut vijnë dy yjet që kanë dominuar futbollit dekadën e fundit, Ronaldo dhe Messi.

Renditja e kandidatëve për “Topin e Artë”

1. Robert Lewandowski (Bayern Munchen)

2. Cristiano Ronaldo (Juventus)

3. Lionel Messi (Barcelona)

4. Kevin De Bruyne (Manchester City)

5. Neymar (Paris Saint-Germain)

6. Karim Benzema (Real Madrid)

7. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)

8. Thomas Muller (Bayern Munchen)

9. Erling Haaland (Borussia Dortmund)

10. Bruno Fernandes (Manchester United)

11. Serge Gnabry (Bayern Munchen)

12. Sergio Ramos (Real Madrid)

13. Jadon Sancho (Borussia Dortmund)

14. Paulo Dybala (Juventus)

15. Kai Havertz (Bayer Leverkusen)

16. Sadio Mane (Liverpool)

17. Alphonso Davies (Bayern Munechen)

18. Raheem Sterling (Manchester City)

19. Jordan Henderson (Liverpool)

20. Timo Werner (Leipzig)

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Trajneri i Juventusit/ Sarri: Llogaritë për titull janë ende të hapura

Juventusi nuk ka shkëlqyer në dy ndeshjet e fundit përballë Milanit e Atalantës, pasi ka arritur të marrë vetëm një...

Close