X

Chelsea rikthehet te fitorja, blindon për momentin vendin e 3-të!

Chelsea hodhi pas krahëve humbjen turpëruese ndaj Sheffield United dhe u rikthye te fitorja në javën e 36-të të Premier League, pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0 Norwich City-n skuadër që e ka prerë biletën për në Championship sezonin e ardhshëm.

Vendosi gjithçka një gol i Olivier Giroud në fundin e pjesës së parë, gol që i ruajti pozitat skuadrës së Frank Lampard në vendin e 3-të të renditjes, pozicion që e kualifikon në Champions League.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Halili për ndeshjen ndaj Bylis: Tirana është e pastër, nuk duhet të keni dyshime për këtë!

E marta ishte dita e Tiranës për të dëshmuar në komisionin e Etikës për sfidën e parë gjysmëfinale të Kupës...

Close