X

Bie në të gjithë botën WhatsApp, e pamundur të dërgosh apo marrësh SMS

WhatsApp ka dalë papritur jashtë funksionit në të gjithë botën. Aplikacioni i famshëm ka pësuar një bllokim total të paparë ndonjëherë.

Përdoruesit e kanë pasur të pamundur të marrin apo të dërgojnë mesazhe.

Probleme janë raportuar në Europë, SHBA dhe deri në Indi dhe Australi.

Bllokimi i WhatsApp ka shkaktuar mbi 321 mijë reagime në Twitter.

Nuk dihen shkaqet e këtij bllokimi

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Historia e pazakontë në Korçë/ I riu rrezikon burgun për një bombol gazi! Prokurori: Nuk mund të jap shpjegime pasi…

Një histori e çuditshme vjen nga Korça. Kostandin Beqirllari ka një biznes familjar që ka të bëjë me mbledhjen dhe...

Close