X

Presidenti Meta në krahinën e Poçemit: Vend i tri besëlidhjeve të mëdha për liri


Presidenti Ilir Meta ndodhet këtë të diel në zonën e Mallakastrës.

Presidenti shkruan se krahina e Poçemit është një vend i shenjtë me tre Besëlidhje.

Postimi i Presidentit Meta:

Shumë i lumtur të jem sot në Poçem të Mallakastrës fisnike, të burrave të shquar, trima e patriotë, në këtë vend të shenjtë të tre Besëlidhjeve të mëdha për liri, pavarësi dhe dinjitet kombëtar, që i kanë dhënë nder dhe lavdi historisë së shqiptarëve në shekuj.

Kombi ynë është i bekuar që ka një krahinë kaq patriotike, atdhetare dhe heroike si Mallakastra. Tre Besëlidhjet e Poçemit në vitet 1847, 1920 dhe 1943 ishin frymëzim mbarëkombëtar për kryengritje mbarëpopullore kundër pushtuesve.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Shtrirja gjeografike e të infektuarve në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë thirrje për ata që shkojnë në plazh

Teksa sezoni i plazhit ka nisur, Ministria e Shëndetësisë bën apel për më shumë kujdes. Duke bërë thirrje për respektimin...

Close