X

Covid-19/ Regjistrohen 31 raste të reja me koronavirus në Greqi

Autoritetet greke njoftojnë për 31 raste të reja me coronavirus, nga të cilat katër janë identifikuar pas inspektimeve në pikat e hyrjes në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 3803.

31 rastet e reja janë ifdentifikuar në zona si më poshtë:

Katër raste u zbuluan gjatë kontrolleve të bëra në portat hyrëse të vendit, 3 raste kanë ardhur vullnetarisht për kontroll,6 janë regjistruar në njësinë rajonale të Atikës, 8 në njësinë periferike të Selanikut, 8 në njësinë rajonale të Imathia, 1 në njësinë rajonale të Halkidiki, 6 në njësinë rajonale të Kozan dhe 1 në njësinë rajonale të Kastoria.

Asnjë vdekje e re nuk u shënua, ndërkohë që 10 pacientë janë të intubuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Përfshihet nga flakët një automjet në Vlorë (Video)

Një makinë është përfshirë nga flakët në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:30 të kësaj të diele...

Close