X

Mot i kthjellët dhe vranësira të pakta kalimtare


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës.

Vranësirat do të pasohen nga reshje shiu në Alpe dhe përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 1-8m/s. Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 20/36 diell

Kukës 16/32 diell re

Lezhë 19/36 diell

Dibër 16/32 diell re

Durrës 22/34 diell

Tiranë 22/34 diell

Elbasan 21/36 diell re

Berat 19/35 diell

Vlorë 20/32 diell

Korçë 17/29 diell re

Gjirokastër 18/35 diell

Sarandë 15/33 diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
69 vjeçarja gjendet e pajetë brenda dhomës në resort në Sarandë, detajet e para

Një grua 69- vjeçare është gjetur e pajetë në një dhomë të një resorti në Sarandë, teksa ishte duke pushuar....

Close