X

‘Korrieri’ shqiptar kapet me 400 mijë euro në Napoli, mediat italiane: Para nga drōga e një organizate krīminale

Një shqiptar është kapur me 400 mijë euro nga Guardia di Finanza e Napolit pasi i kishte fshehur në sediljet e automjetit të tij.

Mediat italiane shkruajnë se ‘korrieri’ shqiptar po transportonte para të një organizate kriminale të trafikut të drōgës për t’i vendosur në një vend të sigurt dhe për t’i pastruar më pas.

Emri i shqiparit nuk bëhet publik nga autoritetet teksa vijon hetimi për organizatën krīminale pjesë e të cilit ishte.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi i shkon tek varri Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dy ditë para udhëtimit për në Hagë ka vizituar varrin e Adem Jasharit për të...

Close