X

Greqia regjistron 41 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Greqia ka regjistruar 41 raste të reja me COVID-19,m nga të cilat vetëm 13 janë raste të brendshme. Rastet më të shumta mbeten ato të importuarat, 15 të cilat ishin të importuara dhe u zbuluan me vullnetin e tyre për të kryer testimin.

11 raste të tjera u zbuluan nga kontrollet në pikat kufitare.

Ndërkohë edhe sa i përket rasteve të brendshme, 9 prej tyre ishin në njësinë rajonale kryesore të Greqisë, Atikë.

Lajmi i mirë është se nuk ka asnjë viktimë nga COVID-19 në Greqi në 24 orët e fundit teksa të vetmit që rrezikohen janë 9 pacientët e intubuar në spital.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Kardiologu Edvin Prifti: Kemi operuar në zemër një të infektuar me Covid-19, nuk kemi luksin të ndalemi, ky virus doli nga linjat e mjekësisë klasike

Kardiologu Edvin Prifti ka deklaruar se, koronavirusi ka dalë nga linjat e mjekësisë klasike. I ftuar në studion e ‘Kjo...

Close