X

Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi i shkon tek varri Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dy ditë para udhëtimit për në Hagë ka vizituar varrin e Adem Jasharit për të kryer nderimet ndaj tij në Prekaz.

Ai do të përballet ditën e hënë me Prokurorinë Speciale në Hagë ku do të pyetet pas aktakuzave të ngritura ndaj tij për rreth 100 vrasje në luftën ndaj Serbisë.

Hashim Thaçi premtoi se nëse aktakuza e ngritur nga Prokuroria Speciale është e vërtetë, ai do të dorëhiqet si Presidenti i Republikës së Kosovës. Nga Prekazi ai ka dhënë një mesazh të fuqishëm se ‘’Dielli do të lindë përsëri’’.

Jam sonte këtu në Prekaz për të bërë nderime për bashkëluftëtarin dhe komandantin Adem Jashari. Për t’u bërë…

Publiée par Hashim Thaçi sur Samedi 11 juillet 2020

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
EMRI/ Gjendet i vdekur 24-vjeçari në Librazhd, u vetëvar në banesën e tij

Gjendet i vetëvarur një i ri në lagjen Stacioni i Trenit në qytetin e Librazhdit. Burime jo zyrtare bëjnë me...

Close