X

851 vdēkje të reja vetëm në 24 orë, rritet numri i vīktimave nga Covid-19 në SHBA

Gjatë 24 orëve të fundit në SHBA kanë humbur jetën 851 persona, duke e çuar në 136 720 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura.

SHBA është vendi me humbjet dhe infektimet më të mëdha në botë për shkak të koronavirusit.

Të dhënat nga faqja e internetit Worldometer, e cila merret me grumbullimin e të dhënave lidhur me pandeminë COVID-19, tregojnë se numri i rasteve të korfimuara me koronavirus në SHBA është rritur në 3.293.532, me 72.473 raste të reja të zbuluara gjatë ditës së fundit.

Për sa i përket numrit të rasteve, SHBA ndiqet nga Brazili me 1.807.496 raste të konfirmuara, India me 825.753 raste të konfirmuara dhe Rusia me 720.547 raste të konfirmuara.

New York vazhdon të jetë është shteti më i prekur nga koronavirusi në SHBA, me gjithsej 426.016 raste të konfirmuara dhe 32.375 vdekje.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Burnley i merr pikë Liverpoolit në “Anfield”, fitore mbijetese për West Hamin dhe Watfordin

Me titullin kampion tashmë të hipotekuar, Liverpooli mund t’ia lejojë vetes hapat e gabuar, nëse mund të konsiderohen të tillë...

Close