X

VIDEO/ Sherr në parlamentin e Kosovës, deputeti i LDK-së përplaset me Vjosa Osmanin

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, ka ndërprerë seancën ku po diskutohej rishikimi ne buxhetit për vitin 2020 pas tensioneve të forta të krijuara në sallë.

Kjo pasi deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj ka debatuar ashpër me Osmanin edhe pse kjo e fundit i kërkonte që të qetësohej.

Ai është çuar nga vendi dhe i ka shkuar pranë Osmanit, por është ndaluar nga sigurimi. Osmani e ka paralajmëruar se do ta nxjerrë nga salla.

“A po ulesh dhe mos bërtit, ulu ose kërkoj prej sigurimit me të qitë jashtë” – iu kthye Osmani.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Vuçiç tregon bisedimet me Merkel dhe Makron: Serbia nuk pranon ultimatume

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë pas bisedes me presidentin Emanuel Macron, se Serbia është e gatshme për bisedime...

Close