X

Shifra të frikshme, 205 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, tre persona ndërrojnë jetë

Sërish shifra të frikshme të rasteve me koronavirus vijnë nga Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike konfirmon se nga 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 205 raste pozitive me COVID-19.

Po ashtu mësohet se tre persona kanë ndërruar jetë. Të premten 61 pacientë janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.156 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.259.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
VIDEO/ Sherr në parlamentin e Kosovës, deputeti i LDK-së përplaset me Vjosa Osmanin

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, ka ndërprerë seancën ku po diskutohej rishikimi ne buxhetit për vitin 2020 pas tensioneve të...

Close