X

Rëndohet gjendja e të sëmurit me Covid-19 në Memaliaj, niset me urgjencë drejt Tiranës

Një rast i ri me koronavirus u konfirmua sonte në Memaliaj. Një 57-vjeçar rezultoi pozitiv me COVID-19.

Sipas ABC News, gjendja e 57-vjeçarit është rënduar dhe për pasojë ai është nisur me ambulancë drejt Tiranës.

57-vjeçari e ka marrë virusin nga djali i cili kishte ardhur nga Italia.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Bino: Të mbyllim fundjavat për të ulur numrin e të infektuarve

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve...

Close