X

Infektohet me koronavirus punonjësja, mbyllet kopshti “4 Stinët” në Tiranë


Një kopsht publik në zonën e Pallatit me Shigjeta në Tiranë është mbyllur ditën e djeshme pasi një prej punonjësve ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Kopshti “Katër Stinët” është mbyllur pas daljes së rezultatit të punonjësit të saj.

Lidhur me këtë fakt ka reaguar edhe kopshti privat me të njëjtin emër në kryeqytet i cili sqaron qytetarët, në rast keqkuptimi për shkak të emrit të njëjtë.

“Ne rast se keni lexuar nje lajm neper disa media online ne lidhje me Kopshtin 4 Stinet, ju informoj sa me poshte:

Lajmi eshte i rreme. Lajmi i sakte i referohet Kopshtit SHTETEROR mbas pallatit me shigjeta ku ka rezultuar nje person prej stafit me Covid19.

Fatkeqesisht ky kopesht shteteror i eshte vene emri “4 Stinet” 5 vite me pare, ndersa ne operojme si kopesht privat me emrin “4 Stinet”, prej 20 vitesh.

Shpresoj t’ju kem sqaruar per kete situate te pakendshme dhe skandaloze per disinformimin e qytetareve”, thuhet në njoftim.

Ky është kopshti i dytë në Tiranë i raportuar në mbyllur, pasi pak kohë më parë u mbyll edhe një tjetër institucion i ngjashëm në zonën e ish-Bllokut duke qenë se një prej punonjësve rezultoi pozitive me koronavirus./Abc News

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Dialogu Kosovë-Serbi, Hoti dhe Vuçiç sot në samitin virtual të Parisit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, këtë të premte do të marrin pjesë në samitin,...

Close