X

Hidhet shorti i Champions League, skuadrat mësojnë rrugën deri në finalen e kompeticionit


Ditën e sotme, klubet europiane që janë ende në garë për të ngritur lart trofeun e Ligës së Kampionëve mësuan rrugëtimin e tyre në kompeticionin më të rëndësishëm, teksa u hodh shorti për fazën e mbetur të Champions.

Kështu, u përcaktuan çiftet çerekfinale, edhe pse disa prej skuadrave akoma nuk kanë mbyllura fazën e 1/8-tave.

Shorti për çerekfinalet:

Real Madrid/ Mançester Siti-Lion/Juventus

Lajpcig-Atl. Madrid

Napoli/Barcelona-Çelsi/Bajern Mynih

Atalanta-PSG

Shorti për gjysmëfinalet:

Fituesja e RealM/ Siti- Lion/ Juventus- fituesja e Barcelona/Napoli-Çelsi/Bajern

Fituesja e Lajpcig-Atletiko Madrid- Fituesja e Atalanta-PSG

Fituesja e Finales Lajpcig-Atletiko Madrid-Fituesja e Atalanta-PSG do jetë ekipi pritës në finale

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
U testua për koronavirus, dalin përgjigjet për Olsi Ramën, vëllain e kryeministrit

Kanë dalë rezultatet e testimeve te klubi i Partizanit, ku tre pjesëtarë të ekipit Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi...

Close