X

‘Bomba’ e Bashës: Rama më ka bërë ofertë me ndërmjetësit e tij, unë Kryeministër, ai President!

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat, ka bërë sot një deklaratë bombë, ku ka rrëfyer ofertën, që i ka ardhur nga Kryeministri, Edi Rama nëpërmjet një ndërmjetësi të tij.

Basha tha, se Edi Rama i ka kërkuar me ndërmjetësin, që kreu i PD-së të bëhet Kryeministër, ndërsa Rama të bëhet President i vendit.

Sipas Bashës, në këmbim të kësaj oferte, Rama kërkoi që të hiqen koalicionet parazgjedhore.

Për një muaj e gjysmë Rama ka dërguar ndërmjetësit e tij me të njëjtin mesazh, ti kryeministër unë president vetëm të heqim koalicionet. Ramës nuk i bëhet vonë për njerëzit.

Rama merakoset vetëm për pushtetin e tij. Ky ka qenë mesazhi i tij heqim koalicionet dhe ti kryeministër e unë president. Kështu e sheh Rama politikën si një pazar i ndyrë”, tha Basha.

Kjo deklaratë e fortë e Lulzim Bashës, vjen në kohën kur mazhoranca po flirton me idenë e heqjes së koalicioneve parazgjedhore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
Basha: Rama i tmerrohet koalicionit parazgjedhor! Opozita e re, grup njerëzish të blerë me para në dorë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur ‘dhëmb për dhëmb’ kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit tha...

Close