X

Koronavirusi/ Ulen fatalitetet dhe rriten lehtë rastet e reja në Itali

Në Itali, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 242,363 persona janë infektuar me Covid-19 ku në 24 orët fundit janë konfirmuar 229 raste të reja.

Deri tani nga numri total i të infektuarve, 34.926 kanë vdekur dhe ditën e sotme janë regjistruar 12 vīktima, raporton Corriere Della Sera.

Nga 871 pacientë të shtruar në spital me simptoma, 69 prej tyre janë në kujdes intensiv.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
VIDEO/ Policia ndërhyn në banesë, 51-vjeçarja refuzon ushqimin prej gjashtë muajsh

Tragjedia në familjen Josifi në Kombinat, ka sjellë menjëherë ndërgjegjësimin qytetar për të mos heshtur më. Një telefonatë në polici...

Close