X

Koha për plazh në Shqipëri, temperatura deri në 36°C


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare.

Era do të jetë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-10m/s, hera-herës fiton intensitet deri në 15m/s kryesisht në veri e përgjatë vijës bregdetare.

Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 19/34 diell
Kukës 15/30 diell re
Lezhë 19/35 diell
Dibër 13/29 diell re
Durrës 20/33 diell
Tiranë 19/36 diell
Elbasan 17/36 diell re
Berat 16/36 diell
Vlorë 17/33 diell
Korçë 15/26 diell re
Gjirokastër 15/34 diell
Sarandë 16/30 diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Shqipëria e treta në botë për përdorimin e kōkainës, konsum i lartë dhe i qetësuesve

Shqipëria renditet e treta në botë për përdorimin e kokainës, në nivele të njëjta me Australinë dhe Kanadanë, sipas hartës...

Close