X

Beogradi zhytet sërish në kaos, qytetarët në rrugë kundër Vuçiç (VIDEO LIVE)

Beogradi po përjeton një natë të dytë protestash masive dhe të dhūnshme. Edhe këtë të mërkurë nisën që gjatë pasdites grumbullimet e njerëzve që kundërshtojnë vendimin e Presidentit Vuçiç për futjen e kryeqytetit në karantinë.

Një natë më parë pati përplasje të dhūnshme përparapa parlemnit ku u plagosën policë dhe qytetarë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Shpërthejnë protestat e dhunshme në Serbi kundër masave shtrënguese për Covid, policia përdor gaz lotsjellës

Policia serbe ka përdorur gaz llotsjellës për të shpërndarë protestuesit para Kuvendit të Serbisë, të cilët po kundërshtojnë shtrëngimin e...

Close