X

Shembja e TK-së, aktori Radoja: Artistët u shitën, u dhūnuan dhe u tradhtuan. Pushteti na shkeli me këmbë

Aktori i njohur, Guljem Radoja, ka komentuar sot shembjen e Teatrit Kombëtar që u shkatërrua më shumë se dy muaj më parë. Në një intervistë në “A Show” në Syri TV, Radoja tha se aktorët janë dhūnuar dhe janë tradhtuar.

Aktori i njohur më tej shtoi se shumë artistë u blenë dhe secili prej tyre do të përgjigje pasqyrës për fytyrën e vetë.

Na dhūnuan. Ishte një dhūnë që prodhoi një ndasi shumë të madhe. Ne nuk e kemi pas njohur njëri-tjetrin. Shumica prej nesh u blenë por secili para pasqyrës përgjigjet për fytyrën e vetë. Pra, pushteti të shkel me këmbë dhe ata, jam i sigurtë, që fërkojnë duart se shkatërruan atë godinë në mënyrë të pabesë. Na tradhëtuan”, tha Radoja.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Mashtrimi dhe zhvatja e 700 milionë eurove me inceneratoret

Nga Klodian Tomorri Mashtrimi 700 milionë euro Si u falsifikua studimi i fizibilitetit të inceneratorit për të rritur faturën e...

Close