X

Koronavirusi/ Ulen infeksionet dhe rriten vdēkjet në Itali

Në Itali, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 241.956 persona kanë kontraktuar Covid-19, ku 138 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit.

Nga këto, 34.899 persona kanë vdēkur, ku vetëm dje janë shënuar 30 vīktima, raporton “Corriere Della Sera”.

Deri tani janë 940 pacientë të shtruar në spital me simptoma prej të cilëve 70 në kujdes intensiv.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
Irani regjistron numrin më të lartë të vīktimave që prej fillimit të pandemisë

Numri i vīktimave nga pandemia e Covid-19 në Iran ka arritur shifra rekord të martën, kur u regjistruan 200 raste...

Close