X

Dialogu me Serbinë, Hoti do të takohet sot me Macron


Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të takohet sot me presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Pritja zyrtare bëhet enkas për kryeministrin e Kosovës në Pallatin Elize në Paris dhe ajo tregon kujdesin dhe përkushtimin e presidentit Macron ndaj Kosovës dhe të ardhmes së saj euroatlantike.

Ky takim vjen para rifillimit të dialogut ku Hoti do të ulet me presidentin serb Aleksandër Vuçiç në Bruksel në praninë edhe të përfaqësuesit të lartë Josep Borrell dhe emisarit special të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, LAJME
DETAJE/ U shtrua mbrëmë në spital, si u arrestua Agim Kajmaku

Pas një kohe të gjatë në arrati, ish kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku është arrestuar nga policia. Ish kreu i...

Close