X

Sërish shifra të larta të infektuarish me koronavirus, konfirmohen 74 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri


Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin.

Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 74 raste të reja me COVID-19.

Sherndarja eshte: 22 ne Tirane, 12 ne Kruje, nga 8 ne Puked he Berat, 4 ne Vlore, nga 2 ne Shkoder, Durres, Kurbin, Kavaje, Kames, Permet, Mallesi e madhe dhe nga nje rast, ne Lushnje, Gjirokaster, Pogradec, Diber dhe Kolonje.

Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise pas testimeve te bera pas gjurmimit epidemiologjik dhe rasteve te dyshuara.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in FLASH, KRYESORE, LAJME
“A më falet mua të vdes nga një grip?”, mjekja onkologe mesazh të fortë për koronavirusin: Ka vdekje të shpejtë dhe shumë të dhimbshme, ju lutem…

Nderkohe qe shifrat e te prekurve me koronavirus shenojne rritje dhe po ashtu edhe numri i pacienteve te humbasin jeten...

Close