X

Frymëmarrje në Itali, shtatë vìktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit, sa raste të reja u regjistruan

Italia duket se i ka dhënë fund ditëve me shifra të frikshme të vdekjeve nga koronavirus, duke u rikthyer në normalitet.

Në 24 orët e fundit në vendin fqinj janë regjistruar shtatë vìktima dhe 192 raste të reja me Covid-19.

Ndërsa numri i të infektuarve aktivë është reduktuar nën 15 mijë, 14,642 në total.

945 pacientë të infektuar po kurohen në spital, 74 prej të cilëve janë në terapi intensive.

192,108 persona kanë fituar tashmë betejën me këtë sëmundje ndërsa 34,861 persona kanë humbur jetën. Në total, numri i të infektuarve në Itali është 241,611.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
Video e Ramës që po gajas gjithë dynjanë

Në konferencën për shtyp me homologun e ri të Kosovës Avdullaj Hoti ka tërhequr vëmdjen një moment gjatë deklaratës së...

Close