X

“Do të doja që çdo shqiptar ta bënte këtë ‘sakrificë’ e të gëzonim për jetët e shpëtuara”- Manastirliu ndan mesazhin e mjekut të njohur


Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka bërë thirrje qytetarëve që të përdorin maskat në çdo ambient të mbyllur dhe kudo ku nuk mund të ruhet distancomi fizik, për të shmangur infektimin nga koronavirusi.

Manastirliu ka apeluar për kujdes, ndërsa ka shpërndarë në facebook mesazhin e profesorit të njohur, Perlat Kapisyzi.

“Vendose maskën në çdo ambient të mbyllur dhe kudo ku nuk e ruan dot distancën!”, shkruan ministrja.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Anëtarja e infektuar, kryetarja e UFSH: Kemi kërkuar tamponin që të premten, s’na është bërë

Një punonjëse e Urdhrit të Farmacistëve të Shqipërisë ka rezultuar pozitive me koronavirus. Për pasojë anëtarët e tjerë të stafit...

Close