X

Vrāu të moshuarën në vitin 2003, arrestohet shqiptari në Greqi

Autoritetet greke kanë arrestuar një shqiptar, i cili dyshohet për një vrāsje të kryer në vitin 2003.

Shqiptari ishte futur në banesën e një të moshuare dhe pas grabitjes e kishte vrārë duke e goditur disa herë me sende të forta.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në qytetin e Volos, ndërsa në banesën e vìktimës plicia kishte gjetur një shenjë gishti e cila u identifikua pas 18 vjetësh.

“Asnjë çështje nuk është e mbyllur për Policinë Greke, pa marrë parasysh sa kohë kalon, nëse nuk hetohet”, tha Drejtori i Përgjithshëm Rajonal i Policisë së Thesalisë, Asterios Mantziokas, i cili theksoi se “puna metodike që kryhet çdo ditë në laboratorët e mjekësisë ligjore do të zbulojnë edhe raste të tjera të ngjashme”.

Ndërkohë nuk është bërë ende i ditur identiteti i shqiptarit të arrestuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Nuk pretendojmë përfitim, duam të mbijetojmë”- Pas ankesave të sipërmarrësve të Pogradecit, Basha premton: Në vitin e parë të qeverisjes sime…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me qytetarë dhe biznese në Pogradec për të dëgjuar shqetësimet rreth rënies...

Close