X

Qëllohet për vdēkje një oficer policie në SHBA

Një oficer policie në SHBA u qëllua për vdēkje në parkingun e një dyqani.

Oficeri i Toledos, Anthony Dia u qëllua në gjoks dhe për pasojë nuk ka mundur ti mbijetojë plāgëve të marra dhe ka humbur jetën në spital, deklaroi shefi i policisë George Kral në një konferencë për shtyp.

Sipas dëshmitarëve oficeri i policisë është qëlluar nga një i dehur, shkruajnë mediat e huaja.

“Unë kurrë nuk do ta harroj momentin e largimit të oficerit Dia nga spitali me barelë, trupi i të cilit ishte mbështjellë me një flamur amerikan, i rrethuar nga rreth 30 oficerë të policisë së Toledos”, tha kryetari i bashkisë Wade Kapszukiewicz.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Përplasje parazgjedhore për ‘kryeministrin shqiptar’ në Maqedoninë e Veriut, Zaev: Ali Ahmeti do të dalë në opozitë

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, sërish ka shtruar çështjen që tashmë disa ditë është bërë temë debati, duke i pyetur...

Close