X

Paralajmëron Manastirliu: Asnjë tolerancë, shtohen kontrollet kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se, do të shtojë grupet e inspektimit në kaudër të parandalimit të përhapjes së koronavirusit.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një postim në rrjetet sociale theksoi se, do të zgjerohen kontrollet edhe në qytetet që konsiderohen vatra.

Sakaq Manastirliu paralajmëron se nuk do të ketë tolerime për të gjithë ata që nuk respektojnë protokollin e sigurisë.

Statusi:

Nuk mundemi të tolerojmë neglizhencën! Nuk mundemi dot të bëjmë një sy qorr dhe një vesh shurdh, kur shohim që masat nuk zbatohen në një biznes, ku ata të cilët shërbejnë nuk mbajnë maskë!
‼️Do të shtojmë grupet e inspektimit dhe kontrollet në qytetet që konsiderohen vatra për arsye të numrit të të prekurve, por gjithashtu për gjatë gjithë bregdetit do të vijojmë me kapacitete të shtuara sa i përket verifikimit të protokolleve dhe masave dhe nuk do të ketë asnjë tolerancë për të gjithë ata të cilët nuk zbatojnë rregullat!
Sepse shëndeti është i pari!

🔴#COVID19Nuk mundemi të tolerojmë neglizhencën! Nuk mundemi dot të bëjmë një sy qorr dhe një vesh shurdh, kur shohim që…

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Samedi 4 juillet 2020

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
I infektuar me koronavirus, ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin e ka bërë të ditur Federata...

Close