X

Në mesditë reshje shiu, moti për çdo qytet


Moti sot parashikohet i kthjellët me shtim vranësirash në orët e mesditës deri në pasdite përgjatë zonave malore dhe qendrore.

Në pjesën bregdetare kthjellime.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu në orët e mesditës në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike në veri dhe pjesërisht në qendër. Lokalisht rrebeshe dhe breshër.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim – Veriperëndim 1-8m/s, në mbrëmje era përgjatë vijës bregdetare fiton intensitet deri ne 15-20 m/sek e pasuar nga valëzim i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 22/33 diell shi

Kukës 20/34 diell shi

Lezhë 20/34 diell shi

Dibër 18/32 diell shi

Durrës 23/33 diell shi

Tiranë 23/34 diell shi

Elbasan 21/37 diell shi

Berat 18/34 diell shi

Vlorë 22/33 diell re

Korçë 17/29 diell shi

Gjirokastër 18/34 diell re

Sarandë 18/31 diell re.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Shifra dramatike, dhjetë shtetet më të goditura nga koronavirusi

Raste të reja të koronavirusit po raportohen çdo ditë e më shumë në të gjithë botën. Më shumë se 521,000...

Close