X

Koronavirusi, Trump: Jemi drejt një fitoreje të jashtëzakonshme

Presidenti amerikan Donald Trump është shprehur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë drejt një fitoreje te jashtëzakonshme ndaj COVID-19.

Deri më tani SHBA ka numrin më të madh të rasteve të konfirmuar me COVID-19, gjithashtu edhe numrin më të lartë të personave që kanë humbur jetën nga ky virus.

Trump në mesazhin e tij drejtuar amerikanëve në Ditën e Pavarësisë së SHBA-së sërish fajësoi Kinën për COOVID-19.

Por së fundmi ai është shprehur se vendi do të jetë si asnjëherë më parë, shkruajnë mediat e huaja.

“Vendi ynë do të jetë si kurrë më parë”, ka thënë Trump.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Robert Budina i rikthehet protestave: Me demek më nxorrën me koronavirus, takova mijëra njerëz dhe nuk më zuri, lufta për të drejtën na bën imunë

Regjisori Robert Budina është shfaqur për herë të parë në publik pasi u deklarua nga ISHP se ishte prekur nga...

Close