X

Koronavirusi/ Rriten lehtë fatalitetet dhe infeksionet në Itali

Rriten lehtë fatalitetet dhe infeksionet në Itali. 21 vìktima janë shënuar në 24 orët e fundit, duke çuar numrin në total në 34.854 persona.

Në Itali, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 241.419 njerëz kanë kontraktuar Covid-19, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shtuar 235 raste të reja.

Deri tani janë 940 pacientë të shtruar në spital me simptoma prej të cilëve 71 në kujdesin intensiv.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in FLASH, LAJME
Ngjarja e rëndë, vetvaret 60-vjeçari në Kavajë (EMRI)

Ngjarje e rëndë. Një 60-vjeçar në Kavajë i ka dhënë fund jetës, për arsye ende të paqarta. Personi me inicialet...

Close