X

Koronavirusi futet në Bashkinë e Kavajës, gjashtë të infektuar


Ministria e shëndetësisë raportoi se ditën e sotme janë konfirmuar pozitivë gjashtë persona në qytetin e Kavajës.

Abc News raporton se të gjashtë rastet pozitive i përkasin administratës së bashkisë së këtij qyteti.

Ndërkohë pesë prej tyre janë vetëkarantinuar në shtëpi ndërsa një tjetër kërkonte shërbim të specializuar dhe është dërguar në Spitalin Infektiv në Tiranë.

Ende nuk dihet se si janë infektuar punonjësit e kësaj bashkie.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Pavarësia e SHBA, Kryemadhi: Moment frymëzimi për kombet që luftojnë për të fituar lirinë e demokracinë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka uruar festën e e pavarësisë së SHBA-ve duke e cilësuar këtë ditë një moment...

Close