X

“E pamundur”, eksperti kinez: Metoda e imunitetit të tufës, do të çonte në një katastrofë globale


Një ekspert i lartë i shëndetësisë në Kinë, Zhang Wenhong, ka pohuar se do të ishte plotësisht e pamundur që njerëzit ta luftojnë pandeminë e koronavirusit me “imunitetin e tufës”.

Wenhong, i cili menaxhoi situatën ndaj COVID-19, në Shanghai theksoi se metoda do të çonte në një katastrofë globale.

Për të aplikuar këtë metodë, ai tha se duhet të infektohen së paku gjysma e popullsisë së botës për të ndaluar sëmundjen e COVID-19.

Ndërkohë, shkencëtarët ende nuk kanë konfirmuar nëse imuniteti i tufës funksionon kundër coronavirusit. Shkalla dhe kohëzgjatja e imunitetit midis pacientëve të rikuperuar mbetet ende e paqartë.

Kujtojmë, se numri i të infektuarve globalisht u rrit në 11 milionë, ndërsa 500 mijë persona kanë ndërruar jetë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Ish-banori i Big Brother sërish me koronavirus: Po sulmon aty ku më ka dëmtuar herën e parë

Covid- 19 rikthehet për herë të dy te ish banori i Big Brother Petrit Bylykbashi. Përmes një postimi në facebook,...

Close