X

Arrēstohen dy shqiptarë në Itali, dëshmia e vajzë i “gropos”: Njëri bënte roje, tjetri ngjitej lart

Dy shqiptarë të moshave 20 dhe 28 vjeç janë arrēstuar mbrëmjen e djeshme në Itali pasi u denoncuan nga një vajzë.

Ajo tha se kishte parë dy shqiptarët që njëri bënte roje në rrugë dhe tjetri ishte ngjitur nga përmes një tubi uji dhe kishte zbritur në ballkonin e një apartamenti.

Dy hajdutët u larguan menjëherë, por përshkrimi i saktë i vajzës bëri që ata të arrēstoheshin.

Pas arrestimit nga policia, shqiptarët që ishin të parregullt me dokumente në shtetin fqinj u shoqëruan në komisariatin e policisë dhe pritet që Gjykata të japë vendimin.

Ndaj tyre tashmë rëndojnë dy akuza, përpos qëndrimit të paligjshëm në shtetin fqinj, edhe tentativë për vjēdhje.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Basha zbardh detajet e takimit me Hotin: I kërkova mbështetje për turizmin

Kreu i PD, Lulzim Basha, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, mbështetje për turizmin. Basha thotë se i...

Close